  NAJNIŻSZE CENY   TOWAR NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI   SPRAWDZONY SPRZEDAWCA ROWERÓW   ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE: +48 572 345 585
Darmowa dostawa
DARMOWA DOSTAWA Dostawa "POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI" w kartonie. JUŻ OD 999,00 zł

Rowerek biegowy - wstęp do nauki jazdy na rowerze

Rowerek biegowy - wstęp do nauki jazdy na rowerze

Aktywność fizyczna to niezbędny element w życiu każdego z nas, dlatego warto praktykować ją już od najmłodszych lat. Jeśli Twoja pociecha ma już 1,5 roku lub 2 lata możesz powoli zacząć przygodę z jazdą na rowerze. Oczywiście, nie chodzi o taki prawdziwy dwukołowiec tylko model biegowy (np. marki Kands lub Karbon) odpowiednio przystosowany do możliwości dziecka.

Najważniejsze informacje

Rowerek biegowy, w odróżnieniu od tradycyjnego pozbawiony jest pedałów, hamulców, a także dodatkowych kół. Maluch, aby się poruszyć, musi odpychać się obiema nogami od podłoża. Taka aktywność pozytywnie wpływa na kondycję, ponieważ dziecko ćwiczy mięśnie nóg. Maluch zmuszony jest także do balansowania ciałem i zachowania prostej postawy, która pomaga mu utrzymać równowagę, a jednocześnie ćwiczy koordynację ruchową. Z pomocą rowerka biegowego dziecko uczy się także manewrować kierownicą i skręcać.

Jak wybrać rowerek biegowy?

Przede wszystkim należy dopasować go do wzrostu dziecka, tak, aby mogło swobodnie trzymać kierownicę i dotykało stopami podłoża. Za najpopularniejszy rozmiar uważa się ten mający koła 12’’. Jednak dostępne są także mniejsze modele – 10’’ oraz większe 14’’. Tego typu jednoślady oferują marki Kands i Karbon. Taka różnorodność sprawia, że bez trudu znajdziesz model odpowiedni dla swojej pociechy.

Dlaczego warto?

Ponieważ to doskonały sposób na przygotowanie dziecka do jazdy na tradycyjnym rowerze. Maluch, który zaczynał swoją przygodę od modelu biegowego wie mniej więcej na czym taka jazda polega, dzięki czemu mniej się stresuje pierwszą przejażdżką. Atutem jest także to, że dziecko posiada już umiejętność balansowania, umie trzymać kierownicę i wykonuje podstawowe manewry, np. skręt. Poza wymienionymi wyżej korzyściami jest jeszcze jedna, a mianowicie to, że taka

zabawa sprawi dziecku mnóstwo radości i zachęci je do aktywności na świeżym powietrzu.

Na koniec warto zauważyć, że zakup takiego sprzętu dla malucha, nie wiąże się z dużą inwestycją. Atrakcyjne ceny i promocje znajdziesz na stronie rowerynajtaniej.pl i bez trudu wybierzesz model dla swojego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium